KPSS’siz Memur Olma Hakkı Kimlere Verilmiştir

Kamu kurumlarında çalışmak isteyenlerin en fazla araştırdığı konulardan biri olan KPSS’siz memur alımı yapılıyormu? KPSS’siz memur alımı için yapılan düzenleme geçtiğimiz yıllarda Resmi Gazete ile duyuruldu.

KPSS’siz Memur Olma Hakkı Kimlere Verilmiştir

Kamu kurumlarında çalışmak isteyenlerin en fazla araştırdığı konulardan biri olan KPSS’siz memur alımı yapılıyor mu? KPSS’siz memur alımı için yapılan düzenleme geçtiğimiz yıllarda Resmi Gazete ile duyuruldu. Yapılan yeni düzenleme ile Sosyal Hizmet Modellerinden faydalanan Çocukların Devlet Memurluğuna atanmalarına olanak sağlamasını kapsamaktadır. Yapılan düzenlemeler ile maddi durumu kötü olan evladına bakacak gücü olmayanların yetiştirme yurdunda olan çocukların lise mezunu olmaları durumunda 18 yaşını tamamladıktan sonra sınav şartı olmadan memur olabilmelerine imkan tanıyor.

Kamu'da çalışmak isteyenlerin öncelikle en az lise mezunu olmaları gerekiyor. Adayların Kamu Personel Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmaları gerekiyor. Ancak yetiştirme yurtlarında büyümüş olan gençlerin ilkokul veya ortaokul mezunu dahi olsalar kamu kurumlarında sınavsız memur olabileceklerdir.

Devlet Personel Başkanlığı’nca alımların hangi kurumlara yapılacağı veya başvuruların iyi mi olacağı henüz belirlenmedi. Bu bilgiler kamuoyu ile paylaşıldıktan sonrasında Aile ve toplumsal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü web sitesinden (çocukhizmetleri.aile.gov.tr) ilgililere duyurulacak. Hak sahiplerinin tercihler hakkında bilgi alabilmeleri için de bir tercih kılavuzu yayınlanacak. Sınavsız personel alımı 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında yer almayan kamu kuruluş ve kuruluşlarının kadro ya da pozisyon unvanı ve nitelik belirlemeleri mümkün bulunduğundan bu kamu kuruluş ve kurumlarının unvan ve nitelik talepleri hak sahiplerinin nitelikleri ve öğrenim durumları dikkate alınarak karşılanmaya çalışılacak.

 
Sınavsız Memur Alımı 2018 Kpsssiz Memur Alımı 2018 Kpssye Girmeden Memur Olmak Sınava Girmeden Devlet Memur Olmak 2019
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. Telefon numarası olan yorumlar numaralar silindikten sonra onaylanır.
Kalan karakter sayısı : 500
Dikkat! Yapılan Her Yorum Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanır.