Reklamı Geç
Advert


Devlet Memurluğu 657 Sayılı Kanun 48.Madde Genel Şartlar

Kamu kurumları memur ve personel alımı yapmak üzere Devlet Personel Başkanlığı üzerinden ilanlar yayınlamaktadır.

Devlet Memurluğu 657 Sayılı Kanun 48.Madde Genel Şartlar

Kamu kurumları memur ve personel alımı yapmak üzere Devlet Personel Başkanlığı üzerinden ilanlar yayınlamaktadır. Bu alımlarda 657 sayılı kanunun 48. maddesinde istenen şartları yerine getiren adaylar bu ilanlara başvuru yapabiliyor. Peki 657 sayılı kanun içerisindeki 48. Madde nedir işte detaylar.

Devlet Memuru Olmak İçin İstenen Genel Şartlar:

-Devlet memurluğuna alınacak kişi Türk Vatandaşı olmalı,

-Devlet memuru olarak alınacak kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. 

-Söz konusu DMK 'da bulunan 40 'ıncı maddedeki yaş şatlarını taşımalı,

-Devlet memuru olarak alınacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir.

-657 sayılı kanun içerisinde 41'inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımalı,

-Türk ceza kanununun 53 üncü maddesi belirtilen süreler geçmiş olsa dahi , kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl ya da daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar , anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşu suçlar, zimmet, İrtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığını değerlerini aklama ya da kaçakcılık gibi suçlardan mahkum olmaması gerekiyor.

-Devlet memuru olacak alınacak kişinin askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor.

 
Devlet Memuru Olma Şartları Devlet Memuru Olmak İçin Gerekenler Kamu Personeli Olma Şartları Kamu Personelleri Kamu Memur Alımı Kamu İş İlanları 2017 Memurlar Memur Haber
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Kalan karakter sayısı : 500
Dikkat! Yapılan Her Yorum Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanır.