TMSF Yazılı ve Sözlü Sınav ile 3 kadroya 20 kadrolu personel alımı yapacak

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu yazılı ve sözlü sınavda başarılı olan adaylar arasından toplam 20 kadrolu personel alımı yapacaktır.

TMSF Yazılı ve Sözlü Sınav ile 3 kadroya 20 kadrolu personel alımı yapacak

TMSF Yazılı ve Sözlü Sınav ile 3 kadroya 20 kadrolu personel alımı yapacak

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu kısa adı ile TMSF adını ülkemiz bankalara ve TV kanallarına el koyması ile duymuştu. O dönemde mali yönden yeterlilikleri karşılamayan bankalara, TV kanallarına kurum tarafından el konulmasıyla herkes bu kurum ile tanışmış oldu. 1983 yılından bu yana tüzel kişiliği olan kurum önce maliye bakanlığı daha sonra ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından görevleri yerine getiriliyordu. 2003 yılı itibariyle fonun karar organı fon kurulu’nun olduğu hükmü getirildi ve bundan beridir kurum kararlarını kendisi almaktadır. Şimdi ise kurum boş durumdaki kadrolarına yazılı ve sözlü sınav ile kadrolu personel alacaktır. Sizler de bu kurumda çalışmak istiyorsanız yazımızın devamda belirteceğimiz başvuru şartları, kadro dağılımı, başvuru tarihleri ve başvuru şekli gibi konuları incelemelisiniz.

TMSF Personel Alımı Kadro Dağılımı

  • 5 Fon Denetçi Yardımcısı
  • 10 Fon Uzman Yardımcısı
  • 5 Fon Avukatı olmak üzere toplam 20 personel alınacaktır.

Başvuru genel şartlarını da yayınlana kurum bu maddeleri de şöyle belirtmiştir. Sınav tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak, devlet memuru olma şartlarını taşımak, kamu haklarından yoksun olmamak, görevini yapmasına engel sağlık sorunu olmamak, 2004 yılı icra ve iflas kanuna göre müflis olmamak, konkordato ilan etmiş olmamak, askerlik ile ilgisi bulunmamak, güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak gibi maddeler bulunmaktadır.

TMSF İş başvurusu şekli ve başvuru tarihleri

Kuruma iş başvuruları 30 Mart 13 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Başvurular için oldukça uzun bir süre vardır. Başvuruyu kurumun “Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Büyükdere Cad. No:143 Esentepe/İstanbul (34394)” adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Fon'a ulaşacak şekilde posta ile yapabilirsiniz. Kurum başvuruları kabul edilen kişilere yazılı ve sözlü sınav yapacaktır. Bunlarda başarılı olanlar istihdam edilecektir. Başvuru sırasında gerekli olan belgeleri ve ilan metni kılavuzuna yazımızın sonundaki bağlantı ile ulaşabilirsiniz. https://goo.gl/RwxDri

 
tmsf kadrolu personel alımı kamu kadrolu personel alımı 2018 kamu giriş sınavı ile personel alımı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. Telefon numarası olan yorumlar numaralar silindikten sonra onaylanır.
Kalan karakter sayısı : 500
Dikkat! Yapılan Her Yorum Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanır.