Aile Bakanlığı 20 Kamu Personeli Alıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesine kamu personeli alımı yapmaktadır. İŞKUR ve Devlet Personel Başkanlığının internet siteleri üzerinden yayınlanan ilanda 20 denetçi yardımcısı alımı hakkında bir ilan metni yayınlanmıştır.

Aile Bakanlığı 20 Kamu Personeli Alıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesine kamu personeli alımı yapmaktadır. İŞKUR ve Devlet Personel Başkanlığının internet siteleri üzerinden yayınlanan ilanda 20 denetçi yardımcısı alımı hakkında bir ilan metni yayınlanmıştır. İlan içeriğinde başvuruların 23 Ocak 2017 ile 3 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılması gerekmektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek olan 20 kadro için belirlenmiş olan dağılım şöyledir; 3kadro için Psikoloji, 7 kadro için Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme ile İktisadi ve İdari Bilimler mezunları, 3 kadro için Sosyal Hizmetler mezunları, 7 kadro için Hukuk mezunları başvuru yapabilecektir.

Başvuru Şartları:

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.
  2. Son başvuru tarihi itibariyle, üniversitelerin yukarıdaki tabloda belirtilen en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinden/bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.
  3. T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, 2015 ve 2016 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS), tabloda belirtilen puan türlerinden 70 ve üzeri puan almış olmak. 

Başvuru yapacak olan adayların 23 Ocak - 03 Şubat 2017 tarihleri arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (www.aile.gov.tr) web sayfasından elektronik ortamda alınacaktır. Elektronik ortam dışında başvuru kabul edilmeyecektir. ilgili detaylı bilgi ve ilan metni için Tıklayınız.

 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Aile Bakanlığı Memur Alımı Yapacak Memur Alımı Kamu Personeli Alımı 2017 Kamu Personel Alımları Memur Personel Alımı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Kalan karakter sayısı : 500
Dikkat! Yapılan Her Yorum Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanır.