Türkmenistan İnşaat Projeleri Türk işçi alımı

Türkmenistan'da iş imkanı arayanlar için devam etmekte olan ve yakında yapılması planlanan inşaat projelerini araştırdık. Türk işçi alımları yapılacak mı? bunları inceledik.

Türkmenistan İnşaat Projeleri Türk işçi alımı

Türkmenistan İnşaat Projeleri

Türkmenistan inşaat projeleri için Türk firmaları yoğun ihalelere katılmaya devam etmekte ve hali hazırda çalışması devam birçok inşaat projesi bulunmaktadır. 2017 yılında birçok ekonomik ve sosyal inşaat projeleri Türk firmaları tarafından tamamlanarak fayda sağlaması iiçin açılışları yapılmışıtır.

Türkmenistan ile özellikle inşaat sektöründe fayda sağlayan iş birliği tüm hızıyla devam etmekte ve Polimeks gibi büyük inşaat firmaları, bu işbirliği neticesinde projeler üretmeye devam ediyor. Polimeks firması 2017 yılında Awaza Kongre Merkezi projesini bitirerek büyük bir başarı göstermiştir. Ancak gerek Polimeks gerekse diğer firmalar nezdinde devam eden inşaat projeleri bulunmakta.

Türkmenistan Devam Eden İnşaat Projeleri

Türkmenistan devam eden inşaat projeleri arasından biri de yine Awaza’da devam eden Awaza Rehabilitasyon Merkezi projesidir. Bu proje özellikle sosyal fayda sağlayacak birincil projelerden biridir. 2018 yılında tamamlanması bekleniyor.

Yine Çalık Holding tarafından yapılacak olana Liman Projesi de oldukça önemli ve ekonomik etkileri olan bir proje olacaktır. Proje maliyeti yaklaşık 1.5 milyar doalrı bulacak. Yakın zamanda alt yapı çalışmaları başlatıldı.

Yine aynı firma tarafından yapılacak olan kobine elektrik santrali projesinin yapımı da devam etmekte ve teslimat tarihi 2018 aralık ayı olarak belirtilmişti.

Türk İnşaat Firmaları Türkmenistan’da Büyük Projelere İmza Atıyor

Türk inşaat firmaları Türkmenistan sınırları içerisinde yukarıda sayılan onlarca projeyi daha 2018 veya izleyen yıllarda tamamlayacak. Türk inşaat firmaları özellikle inşaat sektöründe Türkmenistan’a katkıda bulunmaya devam ediyor.

Polimeks İnşaat tarafından yapılan Awaza Kongre merkezi tasarım ve büyüklük olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeyi hedefliyor. Bu örnekten de anlaşılacağı gibi Türk inşaat firmaları Türkmenistan’da benzersiz başarılara imza atıyor. Özellikle bu firmalar aracılığıyla yurtdışında çalışma imkanlarına kavuşabilirsiniz.

 
Türkmenistan Türk işçi alımı Türkmenistan inşaat işçisi alımı Türkmenistan işçi alımı şartları neler? Türkmenistan'da inşaat işi yapan firmalar
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. Telefon numarası olan yorumlar numaralar silindikten sonra onaylanır.
Kalan karakter sayısı : 500
Dikkat! Yapılan Her Yorum Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanır.
İsmail yelli     2018-07-10 Çelik kondüksyon montaj her türlü kaynak saha tecrübem var bunun yanı sıra prefabrik yapı proje okuma elamanıyım ilginize mail adresi ismailustaadana@gmail.com
Yılmaz oral     2018-07-10 Ben sıva fayans ustasıyım ve elektirik usta yardımcısı ankara limak çimentoda çalışıyorum ihtiyaçtan dolayı yurt dışında çalışmak istiyorum yilmazzorall@gmail.com