Rusya St. Petersburg iş başvurusu Türk işçi alımı

Rusya'nın St. Petersburg şehrinde çalışmak üzere 46 yaşından gün almamış, Rusça bilen Türk pasaportlu personel alımı yapılıyor.

Rusya St. Petersburg iş başvurusu Türk işçi alımı

Rusya, yüz ölçümü bakımından dünyanın en büyük ülkesidir. Rusya'nın St. Petersburg şehri ise Avrupa'nın en büyük dördüncü şehri konumundadır. Şehir, 200 yıl boyunca Çarlık Rusya'nın başkentliğini yapmıştır. Şehirde yaklaşık 5 milyon kişi yaşamaktadır. İstanbul'dan yaklaış 4 saatlik uçak yolculuğu ile şehre ulaşabilirsiniz. Havalimanı St. Petersburg şehrine 20 km. uzaklıkta yer almaktadır. Rusya iş ilanları içerisinde en çok aranan şehirlerden birisidir St. Petersburg şehri. Şehirde kullanılan para birimi (RUB) Rus Rublesidir. 2022 Şubat verilerine göre 1 Türk Lirası 5,5 Rus Rublesine eşittir. St. Petersburg iş başvurusu yapacak olan kişiler ülkenin resmi dili Rusçayı çok iyi derecede bilmelidir.Ülkemiz ile St. Petersburg arasında saat farkı bulunmamaktadır. St. Petersburg Türk işçi alımı şehirde bulunan başkonsolosluğa yapılacaktır. Bunun için iş başvurusu yapıp başvuruları kabul edilen adaylar St. Petersburg'da yapılacak olan sınava gireceklerdir. Sınava girmek için şehre gitmeleri gerekmektedir. Bunun için gerekli olan pasaport, vize ve seyahat işlemleri adayların kendi sorumluluklarında olacaktır. T.C. St. Petersburg Başkonsolosluğu’nda münhal bulunan bir adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır.

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak,

3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

5. Adli sicili temiz olmak,

6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak (Askerlik görevi ertelenmiş olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir),

7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

8. Çok iyi derecede Rusça ve Türkçe, (ilaveten İngilizce bilmek tercih sebebidir),

9. Bilgisayar kullanabilmek.

BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:

1. Özgeçmiş (CV) (Adayın adresi, telefon numarası ve e-posta adresine de özgeçmişte yer verilmelidir),

2. Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfalarının (Kariyer Kapısı Platformu’na tek bir belge halinde yüklenmesi gerekmektedir),

3. Nüfus cüzdanının (T.C. kimlik kartının) aslı veya onaylı sureti,

4. Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf,

5. En son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Son olarak yurt dışındaki okullardan mezun olan adayların lise veya üniversite diplomalarından birine ilişkin Eğitim Müşavirlikleri / Ataşelikleri, Milli Eğitim Bakanlığı ya da Yükseköğretim Kurulundan alacakları denklik belgelerini, Kariyer Kapısı Platformu üzerinden yapılan başvuru sırasında “Ek Dosya” bölümündeki “Denklik Gösterir Belge” alanına mutlaka yüklemeleri gerekmektedir),

6. Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişikleri olmadığına dair belge,

Sözkonusu belgelerden e-Devlet sisteminden temin edilemeyenlerin aday tarafından Kariyer Kapısı Platformu’na yüklenmesi gerekmektedir.

BAŞVURU TARİHİ:

Başvurular 6 Mart 2022 Pazar TSİ 23:59 tarihine kadar e-Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden alınacaktır.

Adayların sınava katılabilmeleri için Kariyer Kapısı Platformu üzerinden yukarıda belirtilen tarihler arasında yapacakları başvurunun yanı sıra, tüm başvuru belgelerinin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 16 Mart 2022 Çarşamba günü mesai bitimine kadar T.C. St.Petersburg Başkonsolosluğuna elden veya postayla iletmeleri de gerekmektedir. Postada meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan başkonsolosluk sorumlu değildir.

Adayların başvurularının geçerli sayılabilmesi için, başvuru işlemlerini Kariyer Kapısı Platformu üzerinden tamamlamaları ve aynı zamanda tüm başvuru belgelerini eksiksiz şekilde işbu duyuruda belirtilen süreler içinde T.C. St Petersburg Başkonsolosluğuna ulaştırmaları gerekmektedir.

Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak olup, istihdam edilseler dahi görevlendirmeleri iptal edilecek ve varsa kendilerine ödenmiş olan ücretler yasal faizi ile tazmin edilecektir.

Adaylar, yazılı sınava katılıp katılamayacaklarını Kariyer Kapısı Platformu üzerinden teyit edebileceklerdir.

SINAV YERİ:

Yazılı Sınav : T.C. St. Petersburg Başkonsolosluğu

7-ya Sovetskaya Ulitsa, No:24,

St. Petersburg-Rusya Federasyonu

Sözlü ve Uygulamalı Sınav : T.C. St. Petersburg Başkonsolosluğu

7-ya Sovetskaya Ulitsa, No:24,

St. Petersburg-Rusya Federasyonu

(Yazılı ya da sözlü sınav tarihinde veya sınav yerinde değişiklik yapılması halinde sınava katılmaya hak kazanan adaylara ayrıca e-posta ile bilgi verilecektir.)

Tel : (+7 812) 577 18 12, 577 19 88

E-mail : consulate.stpetersburg@mfa.gov.tr

 
Rusya iş ilanları 2022 Rusya iş başvurusu 2022 Rusya iş ilanları St. Petersburg iş başvurusu St Petersburg iş ilanları St Petersburg çalışma şartları Rusya çalışma şartları Rusya iş başvurusu şartları Rusya iş başvurusu kimle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. Telefon numarası olan yorumlar numaralar silindikten sonra onaylanır.
Kalan karakter sayısı : 500
Dikkat! Yapılan Her Yorum Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanır.