Almanya ve Fransa Türk uyruklu yurtdışı personel alımı yapıyor

Yurtdışında iş arayanlar için Almanya ve Fransa'da Türk personel alımı çin ilan yayımlanmıştır. Almanca ve Fransızca bilme şartı olan ilanların detayları haberimizdedir.

Almanya ve Fransa Türk uyruklu yurtdışı personel alımı yapıyor

Yurtdışı iş ilanları arayanlar için 2020 yılı pek de iyi geçmedi. Pandemiden dolayı yurtdışı seyehat yasakları ortaya çıkınca iş ilanları da durma noktasına geldi. Yasakların azaltılıp normalleşme sürecine giren ülkeler pandemi durumlarına göre belirli ülkelere seyahat yasağını kaldırdılar. Bu yasaklar kalkmaya başlayınca da yurtdışı iş ilanları da tekrar yayınlanmaya başladı. Yurtdışı iş imkanları bu sayede de artmaya başladı. Şimdi sizlere Fransa ve Almanya'da yayyımlanmış olan yurtdışı iş ilanı hakkında bilgi vereceğiz. Şartlarınız uyması durumunda bu ilanların birisine iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Yurtdışında ikamet edenler özellikle de bu ülkelerin birinde oturanlar iş imkanı olarak daha şanslı konumdadırlar.

Fransa Paris ve Almanya Köln Türk personel alımı şartları

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

 • Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak,

 • En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

 • Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

 • Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

 • Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

 • Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

 • Çok iyi derecede Fransızca, Almanca ve Türkçe bilmek,

 • Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

Başvuru Yapmak isteyenlerin Hazırlaması Gereken Belgeler Neler?

 •  Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir)

 • Özgeçmiş (CV),

 • Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri,

 • Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti,

 • Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim ateşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.)

 • Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge

 • Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf.

Yukarıdaki şartları taşıyıp gerekli belgeleri hazırlayanlar kurul tarafından kabul edilmeleri halinde sözlü yazılı ve uygulamalı sınava alınacaklardır. Bu aşamalardan da baraşı ile geçenler istihdam edilecektir.

Yurtdışı iş tanımı ve Başvuru Şekli Tarihleri

Türk personel alımları Almanya için Köln Başkonsolosluğu, Fransa için de Pairs Büyükelçiliğine yapılacaktır. Her iki kurum da bir adet sözleşmeli sekreter alımı yapacaktır. Başvurular şahsen veya posta yolu ile evrakların yurtdışı kuruma gönderilmesi ile yapılacaktır.

Almanya Köln Başkonsolosluğu iş başvurusu

Başvurular en geç 21 Eylül 2020 Pazartesi günü mesai bitimine kadar "T.C. KölnBaşkonkonsolosluğu, Luxemburgerstr. 285,50354 Hürth Giriş: Köln Staße 10,50354 Hürth" "Tel no: 02233 755 72" adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde yapılmalıdır.

Fransa Paris Büyükelçiliği iş başvurusu

Başvurular en geç 25 Eylül 2020 Cuma günü mesai bitimine kadar "T.C. Paris Başkonkonsolosluğu, 44, rue de Sevres 92100 Boulogne Billancourt" "Tel no: 00 33 1 47 12 30 43" adresine ulaşacak şekilde yapılabilir.

 
Fransa Paris iş ilanları Almanya Köln iş ilanları Yurtdışı iş ilanları 2020 Fransa Türk işçi alımı Almanya Türk işçi alımı Köln Türk işçi alımı Paris Türk işçi alımı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. Telefon numarası olan yorumlar numaralar silindikten sonra onaylanır.
Kalan karakter sayısı : 500
Dikkat! Yapılan Her Yorum Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanır.
Sabri Yaman     2020-12-28 Aşci