Almanya Essen Şehrinde Türk Personel Alımı Yapılacak

Almanya'da çalışmak isteyenler için Essen şehrinde Türk personel alımı duyurusu yapıldı.

Almanya Essen Şehrinde Türk Personel Alımı Yapılacak

Almanya Essen Şehrinde Türk Personel Alımı Yapılacak

Almanya Türk vatandaşlarımızın en çok bulunduğu Avrupa ülkesidir. Bu göç dalgası Almanya’nın 2. Dünya savaşı sonrasında ülke olarak işçi alımı yapması ile başlamıştır ve hala en gözde ülkelerdendir. Şimdiki ilan Essen şehrinden gelmiştir. Bu şehir Almanya’nın dokuzuncu büyük şehridir. Şehir eskiden ülkenin kömür ve demir yönünden önde gelen şehriydi. Şehrin nüfusu 600bin kişiye yakındır. Ülkemiz büyükşehirleri ile karşılaştırdığımızda Samsun ilimiz kadar diyebiliriz. Şehirde Almanca konuşulmaktadır fakat yer yer Fransızcanın da konuştuğu görülmektedir. Şehirde Türk vatandaşların sayısı da oldukça fazladır. Bundan dolayı Türk devleti olan işlemlerin daha hızlı olabilmesi amacıyla burada Başkonsolosluğumuz bulunmaktadır.

Personel alımı buradaki başkonsolosluğa yapılacaktır. Burada çalışmak isteyenler diğer başkonsolosluk ilanlarında olduğu gibi genelde ortak olan başvuru şartlarını taşımalıdırlar. Öncelikle 41 yaşını aşmamış kişiler ilana başvuru yapacaklardır. Öğrenim durumu şartlarında ise lise mezunu olmanız gerekmektedir. Eğer Almanya’nın Essen şehrinde yaşıyorsanız yabancı dil sorununuz da olmayacağı için sizlerin ayağına gelmiş bir devlet memurluğu işi diyebiliriz. Burada çalışacak olan kişi sözleşmeli sekreter pozisyonunda çalışacaktır. Buradaki görevi gelen giden yazışmaları arşivlemek ve gerektiğinde notlar almak gibi, telefon görüşmelerini hem Türkler hem de Almanlarla uygun bir şekilde gerçekleştirmek diyebiliriz. Bundan dolayı hem Türkçenizin hem de Almancanızın iyi olması şart arasında vardır hem de yazılı sınav ile yabancı dil bilginiz test edilecektir.

Başvuru yaparken kurumun yapacağı personel alımı sınavına girmek istediğinizi belirten dilekçe, mezun olduğunuz okuldan aldığınız diploma, 2 adet renkli vesikalık fotoğraf, Türk pasaportunuzun aslı ve kullandığınız sayfaları varsa onların fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi  ve son olarak da erkekler için askerlik durum belgelerini kuruma 16 Nisan 2018 gününe kadar ya şahsen veya posta ile ulaştırmalısınız. Kurumun adresi “T.C. Essen Başkonkonsolosluğu, Adres: Am Zehnthof 55, 45307 Essen” ve telefon numarası ise 201- 842160 olarak belirtilmiştir.

 
almanya essen Türk personel alımı başkonsolosluk iş ilanları 2018 Almanya Türk işçi personel alımı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. Telefon numarası olan yorumlar numaralar silindikten sonra onaylanır.
Kalan karakter sayısı : 500
Dikkat! Yapılan Her Yorum Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanır.