Sağlık Bakanlığı Doktor Alım ilanları nerede yayınlanıyor?

Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde görev almak isteyen doktorlar iş ilanlarını nereden takip etmelidirler?

Sağlık Bakanlığı Doktor Alım ilanları nerede yayınlanıyor?

Doktorluk mesleği oldukça prestijli görülüyor. Yıllarca dirsek çürütmenin ve çoğu zaman sabahlayarak ders çalışmanın getirisi de rahat bir yaşam olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada elbette birçok doktor, Sağlık Bakanlığı doktor alım ilanları konusunu araştırıyor. Yine azımsanmayacak bir kesim ise, özel kadroların daha rahat ve kazançlı olduğunu savunuyor. Fakat bir gerçek var; özel kurumlarda hiç kimsenin geleceği garanti altında değil.

Bu makalemizde sizler için Sağlık Bakanlığı doktor alım ilanları konusunda bilgi aktarmaya çalışacağız.

Doktorluğun ülkemizdeki en prestijli meslek olduğunu söylesek sanırım karşı çıkan pek olmaz. Bu noktada prestiji hem kazanmasının, hem bitirmesinin zor olduğu bir bölüm olmasıyla, hem kazançlarının yüksek olmasıyla hem de insan hayatını kurtarmak ve sağlıklı yaşamı mümkün kılmak amacını içermesiyle açıklayabiliriz.

Peki her tıp mezunu rahatlıkla doktorluk mesleğini icra edebiliyor mu? Bu soruya iş bulma konusunda direkt olarak evet yanıtını verebiliriz. Yani hiçbir doktor açıkta kalmıyor. Aynı şey, hemşireler için de söyleyebiliriz ama diğer sağlık personelleri için söylemek zor. Bu noktada Sağlık Bakanlığı doktor alım ilanları da en sık rastlanan ilanlar arasında yer alıyor. Aslında sık doğru sözcük olmayabilir; doğru sözcük, "en fazla" olmalıdır. Çünkü her yıl binlerce doktor ataması gerçekleştiriliyor.

Doktorluk mesleğini icra etmek isteyen Tıp mezunları özellikle devlet kadrolarında yer almak istiyorlarsa, Sağlık Bakanlığı doktor alım ilanları ve duyurularını takip etmek zorundadır. Çünkü başvurular belirlenmiş olan tarihlerde gerçekleştirilmezse, bir sonraki ilana kadar sarkma yaşanabilir.

Eğer Tıp Fakültesi öğrencisiyseniz ve iş bulma sıkıntısı yaşayacağınızı düşünüyorsanız, bunun yersiz bir endişe olduğunu bilmelisiniz. Çünkü Sağlık Bakanlığı doktor alım ilanları üzerinden çok yüksek rakamlarda alım yapılmakta ve hiçbir doktor boşta kalmamaktadır. Sürekli yeni hastaneler yapılması ve yeni bölümler açılması, doktor ihtiyacının da giderek artmasına neden olmaktadır.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfasında alım ilanları için başvurular, atama sonuçları ve mevzuatlarla ilgili değişiklikler sürekli güncellenmektedir. Aynı zamanda kuraları da yine Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfasından rahatlıkla takip edebilirsiniz.

http://www.yhgm.saglik.gov.tr/

 
sağlık bakanlığı doktor alım ilanları sağlık bakanlığı doktor alımı başvuruları öğrenme devlet hastaneleri doktor alımları
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. Telefon numarası olan yorumlar numaralar silindikten sonra onaylanır.
Kalan karakter sayısı : 500
Dikkat! Yapılan Her Yorum Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanır.