E-KPSS'ye Kimler Başvuruda Bulunabilir?

Engelli vatandaşlar için düzenlenen E-KPSS başvuru işlemleri için %40 engele sahip olan kişilerin başvurma hakkı bulunmaktadır. Doğuştan gelen veya daha sonrasından ortaya çıkabilecek engellilik durumuna göre başvuru işlemleri yapılmaktadır.

E-KPSS'ye Kimler Başvuruda Bulunabilir?

E-KPSS’ye Kimler Başvuruda Bulunabilir?

Engelli vatandaşlar için düzenlenen E-KPSS başvuru işlemleri için %40 engele sahip olan kişilerin başvurma hakkı bulunmaktadır. Doğuştan gelen veya daha sonrasından ortaya çıkabilecek engellilik durumuna göre başvuru işlemleri yapılmaktadır. Bu nedenle aranan kriterlere uygun olan kişiler tarafından yapılacak başvuru işlemleri kabul edilerek sınava girmeye hak kazanmaktadırlar.

Sınava girmek isteyen vatandaşlar aranan kriterlere sahip olmaları durumunda 2018 yılında düzenlenecek olan sınava girmeye hak kazanabilirler. Belirlenen kriterler özellikle başvuru yapacak olan herkes için aynı kriterlerin yanı sıra özellikle tercih edilecek bölümlere göre farklı kriterlerde aramaktadır. Bu nedenle başvuru yapmak isteyenler kriterler konusunda daha fazla bilgiye ulaşım sağlayarak yapacakları başvuru işlemleri sonrasında sınava girmeye hak kazanabilirler.

E-KPSS Başvuruları

Gerekli belgelerin hazırlanmasının ardından yapılacak olan E-KPSS başvuru işlemlerinin ardından sınava girmeye hak kazanılabilir. Bu nedenle başvuru yapmak isteyen kişiler özellikle başvuru tarihlerini geçirmeden yapacakları işlemler sayesinde 2018 yılında düzenlenecek olan sınava girmek için işlemleri tamamlayabilirler. Başvuru yapan kişiler tarafından yapılacak alımlar sınavda alınan puanlara göre belirlenmektedir.

Nisan ayında yapılacak olan sınava başvuru yapmak isteyenler tarihleri kaçırmadan başvuru işlemlerini online ortamda yapabilirler. Gerekli bilgilerin sisteme girilmesinin ardından tamamlanacak olan başvuru işlemleri engelli vatandaşların devlet bünyesinde çalışma hakkı kazanmasına yardımcı olmaktadır. Düzenli şekilde yapılan sınavlar sayesinde özellikle %40 engele sahip olan vatandaşlar engel durumuna göre yapacakları başvuru işlemlerinin ardından sınava girmeye hak kazanabilirler.

E-KPSS’ye Kimler Girebilir?

KPSS sınavı personel alımlarında devlet bünyesinde çalışmak isteyen kişilerin başvuru yapabileceği sınav olarak düzenlenmektedir. Bu nedenle özellikle devlet bünyesinde görev almak isteyenler yapılacak sınava başvuru yaparak hak kazanabilirler. Bunun yanı sıra özellikle engelli vatandaşlar için düzenlenen E-KPSS 2018 yılında Nisan ayında yapılacak sınav sayesinde %40 engele sahip olan vatandaşların devlet bünyesinde çalışma imkanı elde etmesini sağlamaktadır.

Doğuştan veya sonradan engeli bulunan vatandaşlar için düzenlenmektedir. Bu sayede özellikle Türkiye’nin farklı noktalarında devlet bünyesinde yeterli sayıda engelli vatandaşın çalıştırılması sağlanmaktadır. Her yıl düzenlenen alımlar sayesinde çok sayıda vatandaşın iş hakkı elde etmesi sağlanmaktadır.

 
ekpss ye kimler başvuruda bulunabilir ekpss başvuru tarihleri ekpss başvuru şartları neler
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. Telefon numarası olan yorumlar numaralar silindikten sonra onaylanır.
Kalan karakter sayısı : 500
Dikkat! Yapılan Her Yorum Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanır.