Fransa Lyon Türk İşçi Alımı Yurtdışı iş ilanı

Fransa iş ilanı arayan kişiler için Lyon şehrinde iş ilanı açılmıştır. Burada çalışmak isteyenler Fransızca bilmeli ve 41 yaşından gün almamış olmalıdır.

Fransa Lyon Türk İşçi Alımı Yurtdışı iş ilanı

Fransa Türk işçi alımı iş ilanı ile sizlerleyiz. Bugün sizlere Fransa'da çalışma şartları ve Fransa Türk personel alımı hakkında bilgi vereceğiz. Yurtdışı Türk işçi alımı Fransa'nın Lyon şehrine yapılacaktır. Lyon, Fransa'nın güneydoğusunda bulunmaktadır. Ülkenin üçüncü büyük şehridir. T.C. Liyon Başkonsolosluğunda münhal bulunan iki sözleşmeli sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır. Sınav, Liyon / Fransa’da düzenlenecek olup adayların pasaport, vize ve seyahat işlemleri tamamen kendi sorumluluklarında olacaktır.

FRANSA İŞ BAŞVURUSU için ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak,
 • En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,
 • Kamu haklarından yoksun bulunmamak,
 • Adli sicili temiz olmak,
 • Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,
 • Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),
 • Çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek,
 • Bilgisayar kullanabilmek.

LYON İŞ İLANLARINA BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:

 • Özgeçmiş (CV) (Adayın adresi, telefon numarası ve e-posta adresine de özgeçmişte yer verilmelidir.),
 • Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfaları (Kariyer Kapısı Platformu’na tek bir belge halinde yüklenmesi gerekmektedir.),
 • Nüfus cüzdanının (T.C. kimlik kartının) aslı veya onaylı sureti,
 • En son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti,
 • Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge,
 • Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf,

Sözkonusu belgelerden e-Devlet sisteminden temin edilemeyenlerin aday tarafından Kariyer Kapısı Platformu’na yüklenmesi gerekmektedir.

YURTDIŞI İŞ İLANI BAŞVURU TARİHİ:

Başvurular 18 Mart 2022 Cuma tarihine kadar e-Devlet üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden alınacaktır.

Adayların sınava katılabilmeleri için Kariyer Kapısı üzerinden yukarıda belirtilen tarihler arasında yapacakları başvurunun yanı sıra, tüm başvuru belgelerinin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 22 Mart Salı günü mesai bitimine kadar T.C. Liyon Başkonsolosluğuna elden veya postayla ulaştırmış olmaları da gerekmektedir. Postada meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluğumuz sorumlu değildir.

Adayların başvurularının geçerli sayılabilmesi için, başvuru işlemlerini Kariyer Kapısı üzerinden tamamlamaları ve aynı zamanda tüm başvuru belgelerini eksiksiz şekilde işbu duyuruda belirtilen süreler içinde T.C. Liyon Başkonsolosluğuna ulaştırmaları gerekmektedir.

Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak olup, istihdam edilseler dahi görevlendirmeleri iptal edilecek ve varsa kendilerine ödenmiş olan ücretler yasal faizi ile tazmin edilecektir.

Adaylar, yazılı sınava katılıp katılamayacaklarını Kariyer Kapısı üzerinden teyit edebileceklerdir.

SINAV YERİ:

72, Rue Paul et Mare Barbezat, 69150 Décines-Charpieu” adresinde bulunan Lyon DİTİB merkezi.

Tel: +33 (0) 4 72 83 98 40

E-mail: consulat.lyon@mfa.gov.tr

 
Fransa iş ilanları 2022 Fransa işçi alımı Fransa iş ilanları Fransa iş başvurusu Lyon iş ilanları Lyon iş başvurusu Lyon Türk işçi alımı Yurtdışı iş ilanları
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. Telefon numarası olan yorumlar numaralar silindikten sonra onaylanır.
Kalan karakter sayısı : 500
Dikkat! Yapılan Her Yorum Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanır.