Kanada Toronto şehrinde çalışacak Türk personel alımı

Kanada iş ilanları arayanlar için Toronto şehrinde iş imkanı ortaya çıkmıştır. Toronto iş başvurusu nasıl yapılır? Kimler Kanada'da çalışabilir? Kanada çalışma koşulları nelerdir? gibi soruların cevabını içeriğimizde yayınladık.

Kanada Toronto şehrinde çalışacak Türk personel alımı

Toronto, Kanada'nın en büyük şehridir. Şehir yüksek yaşam standardına sahipken düşük suç oranı görülmektedir. Bildiğiniz üzere Kanada'da Fransızca ve İngilizce resmi dil olarak farklı bölgelerde konuşulmaktadır. Toronto şehrinde ise ingilizce resmi dildir. Ontario Gölü kıyısında olan şehir dünyada yaşanılacak en iyi şehirlerden birisi olarak seçilmiştir. Toronto'ya İstanbul üzerinden uçak yolculuğu ile yaklaşık 12 saatin sonunda ulaşabilirsiniz. Şehirde üç adet havalimanı bulunmaktadır. Toronto ile ülkemiz arasında 7 saatlik fark bulunmaktadır. Ülkemizde 7 saat geridedir. Kanada Toronto şehrinde Türk Başkonsolosluğu bulunmaktadır. Bu başkonsoloslukta boş durumda bulunan bir adet sekreter kadrosuna sözleşmeli Türk personel alımı yapılacaktır. Kanada Türk personel alımı Toronto şehrinde yapılacak giriş sınavı ile olacaktır. Bundan dolayı başvuru yapacak olan kişilerin Türk pasaportu olmalıdır. Bunun yanında başvuruları kabul edilen adaylar Kanada Toronto'ya vize ve seyahat işlemlerini kendileri karşılamalıdırlar.

KANADA TORONTO TÜRK PERSONEL ALIMI ŞARTLARI :

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak,

https://www.devyapi-is.org/

3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

5. Adli sicili temiz olmak,

6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak (Askerlik görevi ertelenmiş olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.),

7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

8. Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek,

9. Bilgisayar kullanabilmek.

TORONTO İŞ BAŞVURUSU içim ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER

1. Özgeçmiş (CV) (Adayın adresi, telefon numarası ve e-posta adresine de özgeçmişte yer verilmelidir.),

2. Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfaları (Kariyer Kapısı Platformu’na tek bir belge halinde yüklenmesi gerekmektedir.),

3. Nüfus cüzdanının (T.C. kimlik kartının) aslı veya onaylı sureti,

4. En son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (yurt dışındaki okullardan mezun olan adayların lise veya üniversite diplomalarından birine ilişkin Eğitim Müşavirlikleri/Ataşelikleri, Milli Eğitim Bakanlığı ya da Yükseköğretim Kurulundan alacakları denklik belgelerini, Kariyer Kapısı Platformu üzerinden yapılan başvuru sırasında “Ek Dosya” bölümündeki “Denklik Gösterir Belge” alanına yüklemeleri gerekmektedir.),

5. Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge,

6. Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf,

Sözkonusu belgelerden e-Devlet sisteminden temin edilemeyenlerin aday tarafından Kariyer Kapısı Platformu’na yüklenmesi gerekmektedir.

ADAYLARA UYGULANACAK SINAV HAKKINDA BİLGİLER:

Sınava girerken pasaport veya nüfus cüzdanının (T.C. kimlik kartının) aslının ibraz edilmesi gerekmektedir.

a) Yazılı Yeterlilik Sınavı:

Yazılı eleme sınavı 30 Mart 2022 Çarşamba günü saat 10:00’da T.C. Toronto Başkonsolosluğu’nda yapılacaktır.

Yazılı sınav konuları:

Türkçe’den İngilizce’ye çeviri (1 saat)

İngilizce’den Türkçe’ye çeviri (1 saat)

Türkçe Kompozisyon (1 saat)

Matematik (1 Saat)

b) Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı:

Yazılı yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar 6 Nisan 2022 Çarşamba günü saat 14:00’de Başkonsolosluğumuzda yapılacak sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir.

Sözlü Sınav Konuları: Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi.

Uygulamalı Sınav Konuları : Daktilo (Bilgisayar) sınavı

KANADA İŞ BAŞVURUSU TARİHLERİ ve ŞEKLİ :

Başvurular 15 Mart 2022 Salı gününe kadar e-Devlet üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden alınacaktır.

Adayların sınava katılabilmeleri için Kariyer Kapısı Platformu üzerinden yukarıda belirtilen tarihler arasında yapacakları başvurunun yanı sıra, tüm başvuru belgelerinin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 15 Mart 2022 Salı günü mesai bitimine kadar, Başkonsolosluğumuzun 10 Lower Spadina, Suite 300, Toronto ON, M5V 2Z2 adresine elden veya postayla ulaştırmış olmaları da gerekmektedir. Postada meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluğumuz sorumlu değildir.

Adayların başvurularının geçerli sayılabilmesi için, başvuru işlemlerini Kariyer Kapısı Platformu üzerinden tamamlamaları ve aynı zamanda tüm başvuru belgelerini eksiksiz şekilde işbu duyuruda belirtilen süreler içinde T.C. Toronto Başkonsolosluğuna ulaştırmaları gerekmektedir.

Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak olup, istihdam edilseler dahi görevlendirmeleri iptal edilecek ve varsa kendilerine ödenmiş olan ücretler yasal faizi ile tazmin edilecektir.

Adaylar, yazılı sınava katılıp katılamayacaklarını Kariyer Kapısı Platformu üzerinden teyit edebileceklerdir.

KANADA TÜRK PERSONEL ALIMI SINAV YERİ:

Yazılı Sınav: T.C. Toronto Başkonsolosluğu, 10 Lower Spadina, Suite 300, Toronto ON, M5V 2Z2

Sözlü ve Uygulamalı Sınav: T.C. TorontoBaşkonsolosluğu, 10 Lower Spadina, Suite 300, Toronto ON, M5V 2Z2

(Yazılı ya da sözlü sınav tarihinde veya sınav yerinde değişiklik yapılması halinde sınava katılmaya hak kazanan adaylara ayrıca e-posta ile bilgi verilecektir.)

Tel : +1 647 777 4106 veya 647 777 4117

E-mail: consulate.toronto@mfa.gov.tr

 
Kanada iş ilanları 2022 Kanada iş ilanı Kanada iş başvurusu 2022 Kanada Türk işçi alımı Toronto iş başvurusu Toronto Türk personel alımı Toronto iş ilanları 2022
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. Telefon numarası olan yorumlar numaralar silindikten sonra onaylanır.
Kalan karakter sayısı : 500
Dikkat! Yapılan Her Yorum Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanır.