Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Memur Alımı 2017

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bünyesine 5 adet memur alımı yapacaktır. Devlet Personel Başkanlığınca 31 Aralık 2016 tarihinde yayınlanan ilanın detayları haberimizde.

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Memur Alımı 2017

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bünyesine 5 adet memur alımı yapacaktır. Devlet Personel Başkanlığınca 31 Aralık 2016 tarihinde yayınlanan ilanda Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığına 5 adet uzman yardımcısı alımı yapılacaktır. Bu ilana başvuru yapmak isteyen adayların 3 Ocak ile 20 Ocak 2017 tarihleri arasında başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Başvuru Şartları:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
  • ÖSYM tarafından 2015 veya 2016 yıllarında A Grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (KPSS) aşağıdaki tabloda belirtilen puan türlerinden belirtilen taban puanı almış olmak kaydıyla müracaat edenlerden en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde alınacak Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcısı sayısının 20 katı aday arasına girmek (Son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da yazılı sınava çağrılırlar),
  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren Fakültelerin ilandaki tabloda belirtilen bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • Giriş sınavı yapıldığı tarih itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak, (01 Ocak 1982 ve sonraki tarihte doğanlar)
  • İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Arapça, Danca, Flamanca, Hollandaca, İsveççe, dillerinden 2015, 2016 veya 2017 yılları içinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavın (YDS ve e-YDS)’dan en az (B) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak (eşdeğerliliği ÖSYM tarafından saptanmış yabancı dil sınavlarından 2015, 2016 veya 2017 yıllarında alınan puanların bahse konu yabancı dil sınavına ilişkin sonuç belgesinin alındığı sınav dönemi itibariyle ÖSYM tarafından belirlenen YDS karşılıkları değerlendirmeye alınacaktır.) şartları aranır.

Adaylar, başvuru tarihi bitimine kadar Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Oğuzlar Mahallesi Mevlana Bulvarı No:145 06520 Balgat/ANKARA adresine başvurularını, şahsen, elden veya posta yolu ile yapacaklardır. Postadaki gecikmeler ve ilânda belirtilen son başvuru tarihi mesai bitimine kadar yapılmayan veya eksik belgeler ile yapılmış olduğu veyahut gerçeğe aykırı beyanlar olduğu anlaşılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. İlan metni için Tıklayınız.

 
Memur Alımı Memur Personel Alımı Memur Alımı 2017 YTB Memur Alımı Kamu Personel Alımı Başbakanlık Memur Alımı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı İŞKUR
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Kalan karakter sayısı : 500
Dikkat! Yapılan Her Yorum Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanır.