Lyon Başkonsolosluğu Lise Mezunu Türk Personel alımı

Fransa'nın Lyon Başkonsolosluğu Türk personel çalıştırılması kapsamında en az lise mezunu 2 sekreter alımı yapıyor.

Lyon Başkonsolosluğu Lise Mezunu Türk Personel alımı

Fransa'nın en büyük şehirlerinden olan Lyon, çoğunlukla Türk vatandaşların yaşadığı bir şehirdir. Bundan dolayı şehirde Türk Başkonsolosluğu bulunmaktadır. Çoğunlukla Türk vatandaşları resmi işler içi geldiğinden dolayı bu konsoloslukta Türk vatandaşları çalışmaktadır. Kurum boş durumda bulunan personel pozisyonları için Türk personel alımı gerçekleştirmektedir. Bu personeller bir tür memur gibi görev yapmaktadırlar.

Lyon Başkonsolosluğu personel alımı ile vatandaşlarına daha iyi hizmet vermeyi planlamaktadır. Bu kapsamda en az lise mezunu Türk sekreter alımı için devlet personel başkanlığı sitesinden ilan duyurusu yayınlamıştır. Bu ilanın detaylarına değinecek olursak;

Başvuru yapacak adaylarda aranacak şartlar neler?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Sınav günü olan 11 Kasım itibariyle 41 yaşından gün almamaış olmak,
 • En az lise ve dengi okul mezunu olmak, yurt dışında okuyanlar MEB onaylı okullardan mezun olmalıdır,
 • Kamu memuru olmasına engel hukuki sorunu bulunmamak,
 • Ağır hapis cezası almamış veya zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık gibi suçlardan hapis cezası almamış olmak,
 • Erkeklerin askerlik ile ilişkisi bulunmamak,
 • Fransa'da çalıaşcağınız için sağlık durumunuzun bu ülke çalışmaya elverişli olmalıdır. (işe alınmaya hak kazananlardan sağlık kurulu raporu istenecektir.)
 • Çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek,
 • Yazışmalar için bilgisayar ve daktilo kullanabilmek,

Kurum adaylara kendi uygulayacağı yazılı, sözlü ve uygulamalı sınav ile 2 sekreter kadrosuna personel alımını gerçekleştirecektir. Adaylar sınava girerlerken yanlarında pasaportları ve nüfus cüzdanları bulunmalıdır. Personel alımı iş başvurusu yapacak kişiler için gerekli olan belgeri hazırlayıp kuruma posta ile göndermeli ya da şahsen götürmelidir. Kurum Fransa'da bulunduğundan posta yolu ile başvuru yapma daha mantıklı gelmektedir.

Başvuru sırasında adaylardan istenecek belgeler;

 • Sınava katılm ak ve kurumda çalışmak istediğini belirten dilekçe,
 • Özgeçmiş (CV)
 • Türk pasaportu aslı ve kullanılmış sayfaların fotokopileri,
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
 • Son mezun olduğunuz okuldan aldığınız diploma,
 • Erkekler için askerlik durum belgesi,
 • 2 adet fotoğraf

Lyon Başkonsolosluğu iletişim bilgileri ve posta adresi ile yazımıza devam edelim. Kuruma yukarıdaki belgelerin asıllarını şahsen teslim etmek şartı ile fotokopilerini göndererek iş başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için evrakları hazırladıktan sonra "T.C Liyon Başkonsolosluğu, 87, rue de Sèze, 69006 LyonFrance" adresine son başvuru tarihi öncesinde oarada olacak şekilde gönderebilirsiniz. İlana son başvuru tarihi 27 Ekim 2017 Cuma günüdür. Kuruma soru sormak ve bilgi almak için +33 (0) 472 839 856 numarasını arayabilir ya da consulat.lyon@mfa.gov.tr adresine mail atabilirsiniz. 

 
fransa iş ilanları lyon lise mezunu personel alımı başkonsolosluk personel alımı ilanları
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. Telefon numarası olan yorumlar numaralar silindikten sonra onaylanır.
Kalan karakter sayısı : 500
Dikkat! Yapılan Her Yorum Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanır.
metin ozyurt     2017-12-04 Bagli bulundugumuz sirketin isvicre ve fransada bulunan santiyelerinde gorevlendirilmek uzere sihhi tesisatcilar , insaat elektrik ustalari , fayans ve sap ustalari, kaynak ustalari (gaz alti,elektrik,oksijen) boya ustalari,alcipan montaj elemanlari , pvc montajcilari ve dis cephe kaplama ustalarina acil ihtiyacimiz vardir muracaat ve iletisim Metin OZYURT e-mail: cnsept_switzerland@hotmail.com