İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lise Mezunu 500 İtfaiye Eri Alımı yapıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi en az lise mezunu olmak üzere KPSS 60 puan ile 500 itfaiye eri alımı yapıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lise Mezunu 500 İtfaiye Eri Alımı yapıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lise Mezunu 500 İtfaiye Eri Alımı yapıyor

Ülkemizin en büyük şehri olan İstanbul, Büyükşehir Belediyesi 500 itfaiye alımı için ilan yayınlamıştır. İstanbul, nüfusu ile Avrupa kıtasında birçok ülkeden fazla nüfusa sahip bir ülkedir. Bundan dolayı belediyenin personel alımları da oldukça fazla sayıda olmaktadır. Yayınlanan ilanda kadro dereceleri farklı olmakla birlikte her öğrenim durumundan itfaiye eri alımı yapıldığını görmekteyiz. Her öğrenim durumu derken adayların en az lise ve dengi okul mezunu olarak başlayıp, önlisans ve lisans düzeyinde alımlar yapacaklardır. Personel alımında kamu personeli seçme sınavı puanları esas alınacaktır.

Başvuru genel şartları nelerdir?

Başvurularını yapmak isteyen kişiler öncelikle büyükşehir belediyesinin yayınlamış olduğu genel şartlara sahip olmalıdırlar. Bunun için adaylarda Türk vatandaşı olma, kamu haklarından mahrum olmama, adli sicili temiz olma, görevini yapmasına engel sağlık sorunu olmama, güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alma ve erkek adaylar için askerlik ile ilgisi bulunmama koşullarını sağlamaları istenmektedir. Bundan sonra ise sıra özel şartlara gelmektedir. Bu şartlar itfaiye eri olmak için gerekli olan öğrenim durumu ve diğer şartları içermektedir.

İtfaiye Eri alımı kontenjanları ve özel şartları neler?

  • 385 İtfaiye Eri – Lise mezunu olmak, erkek olmak,
  • 25 İtfaiye Eri – Liselerin itfaiyecilik, yangın güvenliği alanın mezun olmak, erkek olmak,
  • 75 İtfaiye Eri – İtfaiyecilik ve yangın güvenliği, itfaiyecilik ve sivil savunma programlarından önlisans düzeyinde mezun olmak, erkek olmak,
  • 3 İtfaiye Eri – Endüstri mühendisliği, endüstri ve sistem mühendisliği, işletme mühendisliği lisans mezunu olmak,
  • 3 İtfaiye Eri – İstatistik, Ekonometri lisans mezunu olmak,
  • 3 İtfaiye Eri – Makine mühendisliği, makine ve imalat mühendisliği lisans mezunu olmak,
  • 3 İtfaiye Eri – Kimya mühendisliği, kimya ve süreç mühendisliği veya uygulamalı kimya programlarından lisans mezunu olmak,
  • 3 İtfaiye Eri – İnşaat mühendisliği lisans mezunu olmak,

Yukarıdaki kadrolara başvuru yapacak olan kişiler 2016 yılındaki KPSS sınavına girmiş ve öğrenim durumlarına göre P3, P93 veya P94 puan türlerinden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Erkek adaylar en az 167 cm. bayanlar ise 160 cm. boyunda olmak zorundadır. Sağlık açısından kapalı alan, dar alan, yükseklik gibi korkuları olmamalıdır.

İlana başvurular dün itibariyle başladı ve 25 Haziran 2018 tarihine kadar devam edecektir. Başvurular elektronik ortamda http://basvuru.ibb.gov.tr adresi üzerinden form doldurarak yapılacaktır. Başvurunuzu yaparken doldurduğunuz formun yanında nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, diploma, 2016 KPSS sonuç belgesi, sürücü belgesi ve 2 adet biyometrik fotoğraf alıp “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi Yenikapı Etkinlik Alanı Cerrahpaşa Mahallesi Kennedy Caddesi No: 46 Fatih İstanbul” adresine şahsen gidip tabip eşliğinde boy kilo ölçümü yaptırarak başvurularını tamamlayabilirler.

 
istanbul itfaiye eri alımı ibb lise mezunu itfaiye eri alımı belediye itfaiye eri alım ilanları ibb itfaiye eri alımı şartları
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. Telefon numarası olan yorumlar numaralar silindikten sonra onaylanır.
Kalan karakter sayısı : 500
Dikkat! Yapılan Her Yorum Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanır.