EGM Lise Mezunu Hizmetli Alımı 2017

Emniyet Genel Müdürlüğü lise mezunu hizmetli alımı yapacağını duyurmuştur. 26 Aralık tarihnde yayınladığı iş ilanı ile bünyesinin ihtiyacı olan hizmetli kadrosu için personel alımı yapacağını duyurmuştur.

EGM Lise Mezunu Hizmetli Alımı 2017

Emniyet Genel Müdürlüğü lise mezunu hizmetli alımı yapacağını duyurmuştur. 26 Aralık tarihnde yayınladığı iş ilanı ile bünyesinin ihtiyacı olan hizmetli kadrosu için personel alımı yapacağını duyurmuştur. Alım yapılacak olan iller ve kadro sayıları ise şöyledir; Tunceli'de 3, Rize'de 12, Kars'ta 1, Hakkari'de 3, Diyarbakır'da 4 ve Bitliste 2 adet olmak üzere 25 hizmetli alımı yapacaktır. Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adayların KPSS'den 70 puan almış olmaları gerekiyor.

2016 yılı KPSS-P94 puanına göre yapılacak olan sıralamada en yüksek puandan başlamak üzere alınacak personel sayısının 5 (beş) katı kadar aday sözlü ve/veya uygulamalı sınava çağrılacaktır. Son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adayların tamamı sözlü ve/veya uygulamalı sınava çağrılacaktır. Sözlü ve/veya uygulamalı sınava girmeye hak kazananların, sınav yerleri ve sınav tarihleri www.egm.gov.tr internet adresinde ilan edilecek olup, adaylar T.C. kimlik numarası, adı ve soyadı bilgilerini sisteme girerek başvuru sonucuna ulaşabilecektir. Başvuruda bulunan adaylardan, belirtilen şartları taşıyanlar, sözlü ve/veya uygulamalı sınava çağrılacaktır.

Sözlü ve/veya uygulamalı sınav adayların;

  1. Mesleki bilgi ve mesleki yeteneği,
  2. Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme yeteneği, muhakeme gücü,
  3. Genel yetenek ve genel kültürü,
  4. Davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,
  5. Özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, yönlerinden değerlendirilerek gerçekleştirilecektir.

Bu ilana başvuru yapmak isteyen okurlarımız yayınlanan duyurunun tamamını incelemeleri gerekiyor. İlanın detaylarında başvuru şekli ve şartları hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. İlanın tam metnini okumak için Tıklayınız.

 
Lise Mezunu Personel Alımı 2017 Kadrolu Hizmetli Alımı Lise Mezunu Hizmetli Alımları Emniyet Genel Müdürlüğü Hizmetli Alımı Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımı Hizmetli Alımları 2017
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Kalan karakter sayısı : 500
Dikkat! Yapılan Her Yorum Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanır.